Врадіївська районна рада
Врадіївський район, Миколаївська область

Засідання постійної комісії районної ради

Переглядів: 28

11 лютого 2020 року в районній раді відбулося  засідання постійної комісії  з  питань гуманітарної   політики,  культури, освіти, молоді, духовності, фізичної культури та спорту та соціального захисту населення, праці, охорони  здоров’я,  сім’ї,  материнства  і  дитинства, яку  провела її очільник  Бунієвська С.М.

         У роботі засідання брали участь голова районної ради Висоцький П.Т., заступник голови райдержадміністрації Боровицький І.В., члени постійної комісії  з питань   законності, правопорядку та захисту прав громадян Цихоня Д. В. та Максименко С. С.. 

          На цьому засіданні  дорадчий орган райради розглянув проекти рішення, що внесені до порядку денного двадцять дев’ятої позачергової сесії  районної   ради сьомого  скликання.

         З метою створення умов для комплексної оптимізації і модернізації системи загальної середньої освіти району, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, організації профільного і професійного навчання, поглибленого вивчення учнями предметів незалежно від місця проживання,   підготовки конкурентоспроможного випускника сучасної школи,  райдержадміністрацією підготовлений проект рішення «Про  проведення конкурсу на визначення опорного закладу загальної  середньої освіти Врадіївської районної ради та затвердження  умов конкурсу», із  основними умовами проведення якого присутніх депутатів  ознайомив Боровицький І.В..

      У своєму виступі доповідач зазначив, що діяльність опорного закладу  забезпечить створення умов для здобуття  учнями  якісної загальної середньої освіти, упровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів.

         З метою забезпечення захисту законних інтересів мешканців Врадіївського району та недопущення підвищення тарифів на газ і транспортування газу підготовлений  проект рішення «Про звернення депутатів Врадіївської районної ради сьомого скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України», доповідачем якого на пленарному засіданні є голова райради Висоцький П.Т..

       У цьому зверненні депутати ініціюють процедуру скасування Постанови НКРЕКП від 24.12.2019 №3035 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Миколаївгаз», в т.ч. зазначають, що  АТ «Миколаївгаз» здійснює донарахування посилаючись на Наказ Міністерства палива та енергетики України від 26.02.2004 року   № 116 «Про затвердження Методики приведення об’єму природного  газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу», який не передбачає застосування до побутових споживачів. У звернені зазначено, що НКРЕКП своєю  постановою від 23.11.2008 № 1508 заборонила здійснювати донарахування населенню в платіжки за газ, а АТ «Миколаївгаз» продовжує застосування цих коефіцієнтів приведення (за минулий опалювальний сезон,  транспортування газу в  2020 році з урахуванням коефіцієнта приведення). Усі газороподільчі мережі, газопровідні споруди  у Врадіївському районі  збудовані за рахунок жителів району, які є власниками газових установок. У цьому зверненні депутати звертається до нашого Уряду та зазначають, що названий орган  повинен  застосувати всі механізми для скасування Постанови НКРЕКП від 24.12.2019 №3035, що забезпечить послаблення напруженої соціальної ситуації серед населення, бо такі розрахунки є необґрунтованим тяжким фінансовим навантаженням на жителів району, особливо пенсіонерів, які отримують мізерні пенсії.

         Склад постійної комісії одноголосно підтримав усі вище названі  проекти рішення і за висновками дорадчого органу вони  винесені на розгляд пленарного засідання.

 

 

« повернутися до списку новин